Enne kohvimasina ostmist võiks läbi mõelda, mida sellelt ootate, kus ja kui sageli kasutama hakkate, millised on kohvijookide eelistused ja muidugi ka seda, milline on eelarve masina ostuks.

 

Mõtle pikalt ette!

"Kui välja mõeldud, missugust kohvi peres armastatakse ja kui palju kohvi päevas või nädalas tarbitaks, tuleks sellele lisada pisikene ressursivaru. Keegi ei osta kohvimasinat ju kaheks-kolmeks, vaid vähemalt kümneks aastaks – selle aja jooksul võib muutuda nii mõndagi: lapsed kasvavad ja nakatuvad kohvipisikuga, vallalised leiavad enda teise poole ning hakkavad peret looma, muutuvad perekondlikult sotsiaalsemaks ning sünnipäevad vajavad ka praegu ju tähistamist."

Kvaliteetsed masinad peavad vastu kümme ja rohkem aastat, aga võtmesõnaks on korrektne hooldamine. Juba masinat ostes võiks vaadata, kas see tuleb puhastamiseks täiesti lahti võtta või on masinale sisse ehitatud loputus- ja puhastusprogramm, mis muudab masina omaniku töö oluliselt lihtsamaks. Hea kohv käib alati käsikäes puhaste kohvimasinate või mis iganes muude kohvi valmistamise vahenditega.

Teine oluline asi siinkohal on õigete hooldusvahendite kasutamine. Masinaid tuleb puhastada selleks ettenähtud ja välja töötatud vahenditega. Sama jutt kehtib ka vee ja veefiltrite kohta – igal masinal on selleks ettenähtud filtrid, mis aitavad sellel töökorras püsida ja mis samuti oluline – säilitavad kohvi maitse ja aroomi sellisena, nagu see olema peab. 

Kohvimasina hind on küll oluline, aga töökindel masin kümneks aastaks on igatahes odavam kui vahetada masin iga paari aasta järel välja.  Masinate hinnad sõltuvad suuresti mugavusest ja funktsioonide rohkusest. 

kohvimasinad

Eri masinatüüpide plussid-miinused

 

Filterkohvimasinad

Plussid: soodsad; kompaktsed; võimalik valmistada suurem kogus kohvi korraga; kohv püsib masinas soojana.

Miinused: kasutavad ainult jahvatatud kohvi, seega värskelt jahvatatud ubadest kohvi tegemiseks tuleb ube vahetult enne ise jahvatada eraldi veskiga; ka väikese koguse kohvi valmistamine võtab üksjagu aega; võimalik valmistada ainult musta kohvi, piimaga jookide tegemiseks tuleb ise piima lisada või vahustada; valminud kohv sisaldab toksiine ja ka kohvi kvaliteet on suhteliselt madal.

Suure valiku filterkohvimasinaid leiad siit 

Poolautomaatsed kohvimasinad

Plussid: kompaktsed; kodukasutuseks mõeldud masinad üldjuhul üsna soodsad; võimalik valmistada tõelist espressot; enamus masinatel on ka piimavahustusotsik.

Miinused: kohviuba tuleb vahetult enne kohvi valmistamist ise jahvatada või kasutada kohvitablette, mille juhul on valmiva kohvi kvaliteet ka veidi madalam. Masinat on vaja pidevalt ja hoolikalt puhastada; ei sobi suuremate koguste kohvi valmistamiseks.

Kui Sulle tundub, et poolautomaatne kohvimasin on see, mida otsid, siis vaata siia

Täisautomaatsed kohvimasinad

Plussid: mugavaim viis valmistada tõeliselt head kohvi värskelt jahvatatud ubadest; suur valik erineva jõudluse ja jookidevalikuga masinaid; paljud mudelid valmistavad ka piimaga kohvijooke vaid ühe nupuvajutusega; hooldamine ja puhastamine on üldjuhul väga lihtne; kohv valmib kiiresti; lihtne reguleerida kohvi maitseomadusi (ubade jahvatusastet, kohvi kangust, veekogust tassi kohta).

Miinused: need masinad on suuremad kui eelmainitud kategooriatesse kuuluvad masinad ja seega nõuavad rohkem ruumi; hinnatase üldjuhul veidi kõrgem kui muud tüüpi masinatel; hooldamiseks tuleb kasutada selleks ette nähtud hooldustarvikuid.

Täisautomaatsete integreeritavate kohvimasinate valiku leiad aga siit

Täisautomaatsete kohvimasinate valiku leiad siit

Allikas: kodus.ee